אודות סדרת מוצרי הרגלים פשוטים

 

סדרת מוצרי הרגלים פשוטים נועדה להנגיש ממצאים ותובנות מחקריות מהפסיכולוגיה החברתית באופן משעשע ונעים בכדי לעודד התפתחות וצמיחה אישית - לחיים מאוזנים ושמחים יותר. כל חוברת מוקדשת לנושא אחר, המבוסס על מחקר מדעי מתחומי חקר הנפש השונים, כגון העצמי, יחסים בין-אישיים ועוד.

הזדמנות להכיר מונחים חדשים ולשלב אותם בדרך החיים שלנו, ככלי למציאת איזון, תחושת רווחה נפשית ומימוש הפוטנציאל האישי והחברתי.

הסדרה נועדה לעזור לנו לרכוש כלים להתמודדות עם האתגרים של החיים במאה ה - 21 ולהוביל להתנהלות יומיומית קלה, נעימה ומהנה יותר דרך תהליכים קצרים, משעשעים ומלאי מחשבה.

חוברת הרגלים פשוטים להתאהב - 36 שאלות להעמקת היכרות קיימת או להיכרות ראשונית מעמיקה

הרגלים פשוטים להתאהב, שאלה מס' 24

שאלה מס'24, היא השאלה האחרונה במקבץ השני. אחריה, מתחיל המקבץ השלישי ואחרון במחקר

הרגלים פשוטים להתאהב, שאלה מס' 14-15

לשלושה מקבצים 36 השאלות מחולקות, כל מקבץ אישי יותר מקודמיו. שאלות 14-15 הן מהמקבץ השני

חוברת הרגלים פשוטים להתאהב - מוקדשת ליחסים בינאישיים, ומציעה 36 שאלות מבוססות מחקר להעמקת היכרות קיימת או להיכרות ראשונית מעמיקה. זה לא תמיד קל, להיפתח. חשיפה עצמית יכולה להיות אינטנסיבית מדי עבור הצד השני או סתם לגרום למבוכה. אבל אי אפשר לבנות קרבה בלי פתיחות.

36 השאלות מעודדת אותנו להיפתח באותם נושאים ובאותו הקצב של בן הזוג שלנו, כך שהחשיפה והשיתוף הופכים הדדיים. השאלות בעצם משקפות את תהליך ההכרות הטבעי והדרגתי הקיים במערכות יחסים — רק בקצב מואץ. השאלות יוצרות מרחב בטוח עבורנו ועבור בני השיח שלנו להגיב באופן חיובי לחשיפה העצמית שלנו — עם הבנה, קבלה ורגישות. תחושת הקרבה הנוצרת יכולה לשמש בסיס למערכות יחסים מוצלחות, שיוסיפו שמחה והנאה לחיינו.

 

אודות המחקר 36 השאלות - הקבוצה הראשונה שהשתתפה בניסוי כאשר המחקר נערך לראשונה, בשנת 1997 , הורכבה משלושים אנשים זרים לחלוטין זה לזה. לא פחות משני זוגות התחתנו בעקבות המפגש האקראי הזה, ומערכות יחסים רבות נולדו ונמשכו. מאז, נמצא כי המחקר יעיל גם למערכות יחסים קיימות ולא רק להיכרות, וכי הוא אפקטיבי גם בקשרים אפלטוניים ואפילו עסקיים. קחו אותו אתכם לחופשה הבאה שלכם — הוא מושלם לטיסה או לנסיעת רכבת ארוכה, למפגש חברתי או משפחתי, לדייט או כמתנה לכבוד יום נישואין.

לקריאת המחקר עליו מבוססת חוברת הרגלים פשוטים להתאהב

The Experimental Generation of Interpersonal Closeness: A Procedure and some Preliminary Findings

פנקס הרגלים פשוטים לתכנון מראש - שלא נהיה לזנב. 52 עמודים לתרגול Mindful Eating

פנקס הרגלים פשוטים לתכנון מראש - מוקדש לתרגול אכילה מודעות ומזינה. בפנקס תאור מהי אכילה מודעת, מהם יתרונותיה, כיצד מתרגלים Mindful Eating ו 52 עמודים, כמספר השבועות בשנה, לתכנון שבועי של 3 ארוחות יומיות יחד עם רשימת קניות בהתאם. 

אכילה קשובה או מודעת -  היא שימת לב למזון שאנו קונים, מבשלים ואוכלים. כשאנחנו בוחרים להיות נוכחים ברגע, תהליך האכילה הופך מפעולה יומיומית, אוטומטית, לדרך של טיפול בעצמנו. כשאנחנו שמים לב למקורות המזון שלנו, קל יותר לבחור באוכל שיזין אותנו ויתן לנו את האנרגיה שאנחנו צריכים כדי לתפקד היטב. וכמובן, כשאנחנו שמים לב - ההבדל בטעמים הוא מיידי.

 

Mindful_Eating.png