הרגלים פשוטים 

הרגלים פשוטים הינה סדרת חוברות בנושאים שונים מהפסיכולוגיה החברתית, החוקרת את הפרט, החברה והקשר ביניהם.

הסדרה מלווה כל אחד ואחת מאתנו בדרך למציאת איזון ותחושת רווחה, כשכל אחת מהחוברות בסדרה מתאימה עבור רגעים ונקודות ציון שונות בחיי היומיום הקדחתניים והעמוסים שלנו ונותנת את הכלים, דרך אימוץ ותרגול של פעולות פשוטות שכל אחד יכול לעשות, מדי יום, בכל מקום, לשגשוג נפשי כדי להפיק מעצמנו את הטוב ביותר.

סדרת "הרגלים פשוטים" נולדה עבורנו, הישראלים שמנהלים אורח חיים שלפעמים עשוי להיות טעון ומתוח מדי, מלא ציפיות ומשימות להספיק, ונועדה לייצר אפשרות לעצור לרגע, להתנתק מעט ולנשום על מנת שנוכל להתחבר מחדש אל גישה חדשה בה עברנו ממצב של דריכות מתוחה, למצב של ערנות שקולה.

בסדרה תמצאו חוברות שיסייעו לנו להעמיק את התקשורת והיחסים עם קרובים ורחוקים, להתמודד עם התחלות חדשות בצורה הטובה ביותר, לקבל החלטות בצורה נקייה וחכמה יותר, וכמובן – להתחבר לעצמנו באופן העמוק ביותר, להגיע לאיזון פנימי ולשפר את הדיאלוג העצמי שלנו, על מנת שנוכל לנהל יחסים כאלו גם עם אחרים והסביבה.

אז זקפו את הגב, הרפו כתפיים וקחו נשימה עמוקה לבטן.

ברוכים הבאים לסדרת "הרגלים פשוטים", החופשה היומית שלכם.

לכבוד ט"ו באב

על מחקר ״36 השאלות״

הקבוצה הראשונה שהשתתפה בניסוי כאשר המחקר נערך לראשונה, בשנת 1997 , הורכבה משלושים אנשים זרים לחלוטין זה לזה. לא פחות משני זוגות התחתנו בעקבות המפגש האקראי הזה, ומערכות יחסים רבות נולדו ונמשכו. מאז, נמצא כי המחקר יעיל גם למערכות יחסים קיימות ולא רק להיכרות, וכי הוא אפקטיבי גם בקשרים אפלטוניים ואפילו עסקיים. קחו אותו אתכם לחופשה הבאה שלכם — הוא מושלם לטיסה או לנסיעת רכבת ארוכה, או לסתם מפגש חברתי או משפחתי.

לקריאת המחקר המקורי

The Experimental Generation of Interpersonal Closeness: A Procedure and some Preliminary Findings

הרגלים פשוטים להתאהב, שאלה מס' 24

שאלה מס'24, היא השאלה האחרונה במקבץ השני. אחריה, מתחיל המקבץ השלישי ואחרון במחקר

הרגלים פשוטים להתאהב, שאלה מס' 14-15

לשלושה מקבצים 36 השאלות מחולקות, כל מקבץ אישי יותר מקודמיו. שאלות 14-15 הן מהמקבץ השני